image image
Witamy! Serdecznie witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim! Pamięć o tragicznym losie mieszkańców i ludziach, którym przyszło tu walczyć i ginąć jest wpisana w misję Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Imię to wiąże się z największym na ziemiach polskich bojem partyzanckim z okresu II wojny światowej...
Nasze liceum posiada barwną i bogatą historię! "W dniach 16 czerwca 2007 roku szkoła obchodziła swój jubileusz 90- lecia powstania 1917-2007. Okrągła rocznica stała się pretekstem do zjazdu absolwentów i powołania Stowarzyszenia "Ad Astra" zrzeszającego absolwentów i przyjaciół szkoły.

Plan Lekcji

Zapomniałeś jakie lekcje masz jutro? Zmienił się plan? Na stronie naszego liceum znajdziesz zawsze aktualny plan lekcji ;-)

Strefy językowe

 

Rekrutacja

Chcesz zostać uczniem naszej szkoły? Zapoznaj się z dostępnymi profilami oraz zasadami rekrutacji do naszego Liceum!

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim - Witamy!

Pamiętamy 13 XII 1981

Dnia 13 grudnia 2012 roku w godzinach popołudniowych, w naszym liceum miała miejsce nietypowa lekcja historii. Została ona zorganizowana przez Pana Józefa Wielebę z pomocą Pań: Alicji Głaz i Marii Krzosek.

Licznie zgromadzeni uczniowie wysłuchali opowieści nauczycieli, którzy wspominali własne doświadczenia i przeżycia związane ze stanem wojennym. Chętnie odpowiadali też na pytania zainteresowanych uczniów. Został również wyświetlony film przedstawiający sytuację w  kraju w 1981 roku. W ten sposób nauczyciele przybliżyli uczniom obraz życia podczas stanu wojennego.

O godzinie 19:30 zgromadzeni w budynku szkoły nauczyciele i uczniowie zapalili Światełko Wolności, które upamiętniało wszystkich tych, którzy w wyniku represji władz ówcześnie rządzących, cierpieli głód i prześladowania.

Światełko Wolności ma już wieloletnią tradycję w Polsce. Nawiązuje do znaku, jaki uczynili na prośbę prezydenta Ronalda Regana Amerykanie. W Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku zapalili w swoich oknach świeczki, jednocząc się w ten sposób z Polakami i wyrażając protest przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.


   

Świąteczne Życzenia dla Uczniów i Rodziców

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

pragniemy przesłać NASZYM UCZNIOM I ICH RODZICOM najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzymy, aby przebiegały w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół

oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne.


   

Ogłoszenie Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim z dnia 13 grudnia 2012 roku w sprawie wykazu lokalu przeznaczonego do wynajmu

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim działając na podst. art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami /Dz. U. z 2004r. Nr 261, poz. 2603 ze zm./ informuje, iż posiada do wynajmu lokal położony                 w budynku szkoły ? Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim ul. Jana Pawła II 1.

Oznaczenie lokalu

Powierzchnia lokalu

Opis lokalu

Przeznaczenie lokalu

Termin zagospodarowania lokalu

Wysokość opłat z tytułu najmu lokalu

Termin wnoszenia opłat

Zasady aktualizacji opłat

Termin do złożenia wniosku  przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo

w nabyciu nieruchom. na podstawie art.34 ust.1 pkt.1 i pkt 2

Lokal               w budynku szkoły przy   ul. Jana Pawła II nr 1                  w Janowie Lubelskim

20 m2

Lokal położony  w   budynku szkoły

II piętro

Gabinet stomatologiczny

01.01.2013r. -31.12.2013r.

Czynsz ? 90zł/m-c, ryczałt za

energię elektryczną      i wodę 70zł/m-c

W terminie

7 dni po otrzymaniu noty księgowej

ryczałt

Nie dotyczy

 


 

   

Tenisiści Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w finale wojewódzkim.

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum sięgnęli po laury w zawodach sportowych w indywidualnym tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

W etapie powiatowym rozgrywek naszą szkołę reprezentowali : Aleksandra Pizoń ? kl. III a, Katarzyna Gąbka ? kl. I b, Agnieszka Gzik  - kl. III f, Sylwia Kienig- kl. III f, Ilona Pawusiak ? kl. II g, Łukasz Biały ? kl. I g, Piotr Szczecki ?kl. III g, Bartosz Hulak ? kl. III c, Paweł Król ? kl. III h, Mariusz Miś? kl. I g.

Do zawodów rejonowych awansowali: Aleksandra Pizoń, Łukasz Biały, Paweł Król, Piotr Szczecki, Mariusz Miś. Najlepsze wyniki w tym etapie zawodów  uzyskali : Aleksandra Pizoń , która zdobyła III miejsce oraz Łukasz Biały, który uplasował się na IV pozycji. Wyniki te zapewniły młodym sportowcom awans do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w Hrubieszowie w dniu 15 listopada 2012r. Należy dodać, iż nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami powiatu janowskiego w zawodach wojewódzkich oraz jednymi z nielicznych, którzy nie startowali w barwach profesjonalnych klubów. Sukces , jaki osiągnęli , to przede wszystkim efekt ciężkiej, systematycznej pracy na lekcjach wychowania fizycznego oraz zaangażowania nauczycieli przedmiotu.

Wszystkim sportowcom, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych w indywidualnym tenisie stołowym, serdecznie gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie:

Mgr Beata Hulak

Mgr Andrzej Janacz


   

DEBATA SAMORZĄDOWA

5.12.2012r w auli w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odbyła się debata pt. ? Młodzi do władzy ?? . Tematem spotkania był problem udziału młodych ludzi we władzach samorządowych .

Jak wynika bowiem z danych statystycznych młodzież w wieku 18 ? 25 lat stanowi jedynie 2 % ogółu radnych samorządowych w Polsce . Chętniej też bierze udział w wyborach parlamentarnych czy prezydenckich niż samorządowych . Tymczasem samorząd to wspólnota , wspólne działanie i wspólna odpowiedzialność za swoją wieś , miasto , powiat czy region . Niestety niewielu obywateli zwłaszcza młodych ma tę świadomość .

Uczestnicy debaty : zaproszeni goście : Starosta Jerzy Bielecki , Wicestarosta Bartosz Piech , Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Frania , Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Rawski , Radny Powiatu Józef Wieleba , Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego oraz młodzież klas trzecich i przedstawiciele klas pierwszych dyskutowali czy młodzież powinna głosować i kandydować do władz samorządowych . Argumenty jakie padały w dyskusji były następujące :

Argumenty za :

? Młodzi są bardziej kompetentni niż starsi . Znają języki obce , biegle posługują się technologią informacyjną .

? Młodzi są pełni ideałów , mają nowe , świeże spojrzenie na świat .

? Od najmłodszych lat należy udzielać się w życiu publicznym i zdobywać doświadczenie . Samorząd zaś jest najlepszą szkołą uczenia się demokracji i pierwszym etapem kariery politycznej.

? Młodzi muszą się uczyć żeby dobrze rządzić w przyszłości , muszą brać odpowiedzialność za losy własnego miasta , powiatu , regionu i kraju , gdyż konstytucyjnym obowiązkiem każdego obywatela RP jest troska o dobro wspólne .


Więcej: DEBATA SAMORZĄDOWA

   

Olimpiada Przedsiębiorczości!

Eliminacje szkolne VIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, 6 grudnia 2012 r. godzina 9.00 (aula)
   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Z życia szkoły...