Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Pamięć o Tadeuszu Kościuszce

Drukuj
Utworzono: wtorek, 17, październik 2017

Gdy mówią kamienie”.

Werbalny spacer po dziejach pomnika z janowskiego parku realizowany w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.

 

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej bieżący rok obchodzony jest w naszym kraju jako Rok Tadeusza Kościuszki. Znajdujący się w janowskim parku miejskim pomnik wystawiony Tadeuszowi Kościuszce wręcz predestynuje Janów do wzmożonej aktywności, by uczcić Bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych w sposób szczególny.

W dniu 18 października 2017 r. w auli im. Tadeusza Seweryna znajdującej się w gmachu janowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza odbędą się dwa spotkania poświęcone znajdującemu się w Janowie Lubelskim materialnemu śladowi pamięci o Tadeuszu Kościuszce – o janowskim pomniku z parku miejskiego. Pierwsze spotkanie przeznaczone dla młodzieży szkolnej odbędzie się o godzinie 11.00 natomiast spotkanie otwarte, przeznaczone dla wszystkich chętnych, odbędzie się o godzinie 16.30. Tytuł spotkania to: „Gdy mówią kamienie”. Werbalny spacer po dziejach pomnika      z janowskiego parku realizowany w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do auli „starego Liceum” w najbliższą środę na spotkanie poświęcone dziejom janowskiego pomnika Tadeusza Kościuszki. Wydarzenie to wplata się   w obchody stulecia Naszej Szkoły. Gdy w 1917 r. powstało w Janowie Lubelskim Gimnazjum, to pierwsza uroczystość obchodzona w szkole zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego to obchody setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Warto więc i dwusetną rocznicę śmierci tegoż Bohatera Polski    i Stanów Zjednoczonych uczcić w Naszej Szkole.

Wszystkich chętnych na popatrzenie na materialny pomnik jako na element żywej pamięci  o przeszłości Janowa Lubelskiego zapraszamy na spotkanie.

Organizatorzy

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Saturday the 15th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.