Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

DNI OTWARTE 2018 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 29, marzec 2018

   „ Dla nas tradycja to zobowiązanie”- słowa te stały się hasłem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, które odbywały się u nas w dniach 26-27 marca 2018r. W tym roku formuła Dni Otwartych została zmieniona i oprócz zwiedzania szkoły i prezentacji stanowisk klasowych uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli wziąć udział w warsztatach przedmiotowych prowadzonych przez nauczycieli oraz ich asystentów - uczniów.

Gimnazjaliści uczestniczyli w innowacyjnych pokazach chemicznych, pisali razem z nami książkę, rozpoznawali skały i minerały, układali sudoku matematyczne, oglądali ciekawe preparaty pod mikroskopem, zaś w szkolnej izbie pamięci poznali tradycję i stuletnią historię szkoły. Wzięli także udział w zajęciach aerobiku. Nauczyciele, którzy licznie przybyli z młodzieżą, gościli w specjalnie zaaranżowanej kawiarence, gdzie w miej atmosferze mogli wymienić doświadczenia oraz zapoznać się z działalnością szkoły.

Podczas części oficjalnej, która odbyła się tradycyjnie w auli, dyrektor szkoły mgr Wiesława Dyjach zapoznała gimnazjalistów z ofertą edukacyjną liceum na rok szkolny 2018/2019 podkreślając, iż wspomniany rok szkolny będzie wyjątkowo atrakcyjny ze względu na opiekę patronacką szkół wyższych nad każdą pierwszą klasą.

 Dopełnieniem informacji o ofercie szkoły był występ uczniów klas drugich, którzy w formie prezentacji multimedialnej pokazali gimnazjalistom jak wygląda rok w naszej szkole oraz wskazali aspekty pracy placówki, które sprawiają, iż nasze liceum wciąż cieszy się niegasnącą popularnością. Swój talent wokalny zaprezentowali także Weronika Kargut i Bartłomiej Rząd.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych odwiedziło nas około 500 uczniów szkół gimnazjalnych nie tylko z terenu powiatu janowskiego. Gimnazjaliści zapoznali się z  ofertą edukacyjną szkoły, a dzięki warsztatom przedmiotowym poznali stosowane u nas metody pracy i  już dziś mogli poczuć się jak uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów  Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.           Dorota Rachwalska-Kata

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.