Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Tegoroczni maturzyści u Matki Bożej...

Drukuj
Utworzono: piątek, 06, kwiecień 2018

 W dniach 22-23 marca 2018 roku odbyła się XXVII Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami i nauczycielami naszego liceum uczestniczyli w pielgrzymce 22 marca. Spotkanie rozpoczęło się w Sali Ojca Kordeckiego, gdzie zebrani wysłuchali świadectwa młodego człowieka, który dotknięty cierpieniem spotkał na swojej drodze życia żywego Chrystusa. Następnie młodzi przeszli do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie w modlitwie różańcowej prosili Maryję o wstawiennictwo u Boga w zdaniu egzaminu maturalnego i o dobre wybory życiowe. Uwieńczeniem pielgrzymki do Częstochowy była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji sandomierskiej Edwarda Frankowskiego. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z naszej szkoły: Maciej Łacek kl.3c, Malwina Stajniak kl.3e, Anna Adamek, Aleksandra Moskal, Dominika Torba kl.3d, Paulina Duda kl.3f, Weronika Karkut kl.3b. Należy ufać, że pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani wyda w życiu tegorocznych maturzystów piękne owoce świętości życia, a może i przyczyni się do odważnej decyzji pójścia za Chrystusem w kapłaństwie czy życiu konsekrowanym.

 

Uczniowie klasy 3F rozpoczęli swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę już 20 marca 2018 roku. Wyjechali o godzinie 9.00 podekscytowani wspólną wycieczką i przerwą od przedegzaminowego stresu. Pierwszym przystankiem było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pomimo remontu udało im się zobaczyć słynny ołtarz, gdy zatrzymali się w kościele, aby pomodlić się i rozejrzeć się po wnętrzu. Ciekawą atrakcją okazała się również wieża, z której rozciągał się niesamowity widok na całe miasto. Następnie ruszyli w dalszą drogę do hotelu. Dom Franciszkański San Antonio w Krakowie zaskoczył ich bardzo pozytywnie dobrą lokalizacją i wyglądem pokoi. Po zameldowaniu udali się całą grupą na rynek, aby wzbogacić swoje wrażenia oglądając sławny Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza. Następnie rozdzielili się pożytkując czas wolny na zwiedzanie Krakowa oraz odpoczynek po podróży. Noc minęła szybko i z samego rana kontynuowali pielgrzymkę, tym razem kierując się w stronę obozu Auschwitz-Birkenau. Spędzili tam cztery godziny poznając dokładnie historię tego miejsca i rozmyślając nad wydarzeniami, które się tam rozegrały. Po dotarciu do Częstochowy odpoczywali, aby następnego ranka pieszo udać się na Jasną Górę. Razem z innymi klasami wzięli czynny udział w programie dla maturzystów, szczęśliwi, że dotarli do końca pielgrzymki bogatsi o moc nowych doświadczeń. Do swoich domów wracali zmęczeni, ale z nadzieją, że dzięki modlitwie będzie im łatwiej wybrać dobrą uczelnię oraz jak najlepiej napisać maturę. Wspólny wyjazd klasowy pod opieką wychowawczyni P. Violetty Surtel i s. Maksymilii Grzyśnik był dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.