Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

SUKCES AGATY TORBY, UCZENNICY KLSY 2B

Drukuj
Utworzono: piątek, 06, kwiecień 2018

       IX Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki „ Czas szkoły, czas dojrzewania” zorganizowany przez 23 Szkołę Podstawową w Gdyni w tym roku przyciągnął 221 młodych twórców ze szkół z całej Polski. Uczennica naszej szkoły, Agata Torba z klasy IIb, zdobyła III miejsce w konkursie w kategorii opowiadanie.

 Tematyka zaproponowana przez organizatorów zmagań oscylowała wokół takich zagadnień jak relacje rówieśnicze w okresie dojrzewania, rola rodziny w życiu człowieka czy też akceptacja i szacunek do drugiej osoby.

   Opowiadanie Agaty Torby pt. „Trzy słowa” to opowieść o trudnym procesie samoakceptacji oraz stosunku młodych ludzi do niedoskonałości drugiego człowieka. Interesująca narracja oraz sposób prezentacji głównego bohatera wskazuje na dużą dojrzałość młodej autorki oraz wrażliwość na problemy rówieśników. „Trzy słowa” to debiut literacki uczennicy klasy humanistycznej, więc sukces, jaki odniosła Agata, jest dobrą wróżbą i z pewnością zachęci młodzież do publikowania twórczości, by nie zalegała na dnie szuflady…

Gratulujemy Agacie i czekamy na publikację Jej opowiadania w  tomiku konkursowym.

Opiekun uczennicy   Dorota Rachwalska-Kata

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.