Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Barbara Duda, uczennica klasy 1a w etapie centralnym XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Drukuj
Utworzono: piątek, 20, kwiecień 2018

Basia jest na zdjęciu z:

Prof. dr hab. Bogusław Sawicki – Przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie;
Pani Justyna Jędruch – p.o. Dyrektora Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych;

     W dniu 14 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się eliminacje etapu okręgowego (wojewódzkiego) XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.  W zawodach wzięło udział ponad 70-ciu uczniów z województwa lubelskiego, w tym dwoje uczniów LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Po części pisemnej została wyłoniona 12 finalistów , którzy przystąpili do części ustnej. Wśród 7 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego  III miejsce zdobyła  Barbara Duda ,uczennica klasy 1a

W części pisemnej zawodów bardzo dobry  wynik (powyżej 70%) uzyskał Przemysław Nosal,  uczeń klasy 1c, co uprawnia go do otrzymywania stypendiów olimpijskich  przyznawanych przez uczelnie i Urzędy Marszałkowskie.

Obydwojgu serdecznie gratulujemy! Basi życzymy sukcesu w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu w województwie warmińsko-mazurskim.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczyciel biologii Marzena Hys-Mazur

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.