Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Certyfikat Szkoła Innowacji dla Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Drukuj
Utworzono: niedziela, 22, kwiecień 2018

    W czwartek  19 kwietnia 2018 r. w Lublinie odbyła się  szósta uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs dla szkól  ponadgimnazjalnych  z województwa lubelskiego "Szkoła Innowacji". Coroczny konkurs organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Projekt Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" organizowany jest od 2013 roku. Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół, które realizują nowatorskie pomysły, podejmują działania niestandardowe i innowacyjne, aktywnie współpracują z otoczeniem gospodarczym i społecznym, wspierają edukację praktyczną, promują przedsiębiorczość  i kreatywność uczniów oraz realizują współpracę międzynarodową.

Projekt „Szkoła Innowacji” był realizowany pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublina oraz Teresy Misiuk– Kuratora Oświaty w Lublinie.

W konkursie chodzi o wyróżnienie szkół, które są nowatorskie, które się zmieniają, dostosowują swoje programy kształcenia do potrzeb otoczenia gospodarczego, społecznego – mówiła Teresa Bogacka, kanclerz WSEI w Lublinie.

Certyfikatem „Szkoła Innowacji” wyróżnione zostało 35 szkół ponadgimnazjalnych, wśród nich certyfikat otrzymało także Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Certyfikat odebrała dyrektor szkoły pani Wiesława Dyjach.

Agnieszka Gierczak

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.