Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

VIII Bieg Partyzantów - fotogalerie

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 11, czerwiec 2018

Dnia 9 czerwca br. odbył się VIII Bieg Partyzantów. Organizatorem biegu było Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wyniki pod linkiem  www.time2go.pl  Zakładka IMPREZY

Zapraszamy do foto-galerii. foto Jan Machulak

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Pytanie, które w ciągu ostatniego tygodnia podczas przygotowań do ósmego już Biegu Partyzantów usłyszałam więcej niż raz to:” Po co ci ludzie tak biegają?” Pewnie ilu biegaczy tyle odpowiedzi, każdy ma swoje powody, które sprawiają, że wychodzimy z domu i pokonujemy setki kilometrów bez względu na pogodę czy porę dnia. Coraz częściej też biegamy, żeby  zwrócić uwagę na kwestie zdrowotne (np. bieg Policz się z cukrzycą w Warszawie),  społeczne (AVON Kontra Przemoc w Garwolinie) czy upamiętnić rocznice (duże Biegi Konstytucji czy lokalne, takie jak Goń Bolszewika, Goń w Jarocinie).

68 biegaczy przybyło w sobotę 9 czerwca 2018 r. na start VIII Biegu Partyzantów, aby przyłączyć się do obchodów 74. rocznicy Bitwy na Porytowym Wzgórzu. Pogoda znów nas nie rozpieszczała. Upał i słońce zweryfikowały zamierzenia wielu zawodników, ale nie naszego zwycięzcy. Pan Michał Zdunek z Frampola nie tylko przybiegł jako pierwszy z czasem 43 minuty i 18 sekund, ale jeszcze poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 25 sekund. Panie Michale, szacunek! Kolejni na mecie zameldowali się Dariusz Listopad z Lublina(czas 45:36) oraz Kamil Ptak ze Stalowej Woli (czas 46:42). Wśród kobiet na podium znalazły się panie Małgorzata Siembida (czas 00:50:50), Barbara Skrzypczak (czas 00:58:21) oraz Małgorzata Jarocka (czas 01:05:01) reprezentujące Stalowowolski Klub Biegacza. Dziękujemy za obecność, cieszymy się, że jesteście z nami. Janowiaków i Janowianek wystartowało w sumie 22, najszybsi okazali się pani Bożena Flis oraz pan Marcin Pyz. W biegu wzięli też udział nasi uczniowie: Dorota Osiewicz z IIe, Łukasz Kaproń z Id, Kacper Flis z IIc, Arkadiusz Kniaź z IIe, Bartłomiej Ciupak z IIc oraz Marcin Bielak z IIc. Kochani, jesteśmy z Was dumni!

Wszystkim biegaczom gratulujemy i przypominamy, że wszystkie wyniki można pobrać ze strony http://time2go.pl  Mamy nadzieję, że pamiątkowe medale i wywalczone puchary pięknie prezentują się wśród Waszych biegowych trofeów, a szóstka szczęśliwców, do których w losowaniu trafiły bony na zakupy długo będzie się cieszyć nowymi nabytkami.

VIII Bieg Partyzantów został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim w ramach ogłoszonego otwartego konkursu. Do konkursu przystąpiło Stowarzyszenie Ad Astra, składając ofertę w ramach zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” uzyskując dofinansowanie w wysokości 3 200 zł.

Dziękujemy wszystkim, bez których organizacja tak dużego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa: naszemu partnerowi Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Restauracji „Myśliwska” za pyszną grochówkę na mecie, internetowemu sklepowi Natural Born Runners za ufundowanie dwóch bonów w wysokości 200zł.

 Dziękujemy naszym uczniom - wolontariuszom, którzy pomagali w zabezpieczaniu trasy. Do zobaczenia na biegu za rok!

Magdalena Wójtowicz – opiekun SU

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Saturday the 15th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.