Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny – nasi uczniowie wśród najlepszych

Drukuj
Utworzono: wtorek, 12, czerwiec 2018

        Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji to prestiżowy konkurs organizowany przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, objęty patronatem m.in. Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Celem konkursowych zmagań jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, motywowanie uczniów do nauki i rozwijania własnych zainteresowań.

      W tegorocznych zmaganiach, po rozgrywkach na poziomie powiatowym i rejonowym, dnia 12 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie uczniowie przystąpili do rozwiązania zestawu finałowego złożonego z 5 zadań otwartych. Miło nam poinformować, że decyzją organizatorów uczeń klasy 2e - Łukasz Krzysztof otrzymał tytuł laureata (3 miejsce), zaś uczennica klasy 1a - Jarosz Weronika tytuł finalisty (wysokie 8 miejsce).

      Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Saturday the 15th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.