Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Piknik Literacki - 2018

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, czerwiec 2018

 

Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie - jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół.               (Jarosław Iwaszkiewicz)

14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się Piknik Literacki w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Miłośnicy literatury i czytania mieli okazję wysłuchać raportu o stanie czytelnictwa w Polsce i na świecie. Podczas pikniku została rozegrana gra czytelnicza pt. „Książki nie gryzą” pomiędzy dwoma drużynami. Emocje sięgały zenitu gdy padały kolejne pytania rozgrywki. Ostatecznie zwyciężyła drużyna uczniów z klasy I e. Gratulujemy. Następnie zostały przyznane nagrody w konkursach fotograficznych: Z książką mi do twarzy i Wiosna, maj, piękne kobiety w obiektywie.

Uczestnicy pikniku wysłuchali również uczennicy klasy I e Weroniki Drelich, która przedstawiła fragment prozy jaką uczniowie naszej szkoły przygotowali na ogólnopolski konkurs pt. „Misja książka”. Wysłuchali również pięknych fragmentów opowiadania uczennicy klasy I e Oliwii Sosnówki, które zdobyło I miejsce w konkursie o Złote Pióro Burmistrza Janowa Lubelskiego. Na koniec wykonaliśmy wspólną fotografię i odbyła się degustacja potraw z grilla.

Nagrody do konkursów oraz  poczęstunek na Pikniku literackim w naszej szkole sponsorowały firmy: Janex-Producent Kasz, Niepubliczny Zakład Opieki zdrowotnej „Zdrowie”, księgarnia Kamena oraz wielospecjalistyczna przychodnia Ani-med. Wszystkie firmy z Janowa Lubelskiego. Fundusze na naszą imprezę literacką pochodziły również             z projektu Talent Roku 2018 – Janowska Gala Talentów.

Wszystkim sponsorom  Serdecznie Dziękujemy.

                                  Nauczyciele bibliotekarze LO:  Agnieszka Gierczak i Izabela Wąsek

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Tuesday the 13th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.