Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

JANOWSKA GALA MŁODYCH TALENTÓW!

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, czerwiec 2018

  12 czerwca 2018 roku Liceum Ogólnokształcące im.Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim zorganizowało Janowską Galę Młodych Talentów. Mamy nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne, podczas którego zobaczyć można występy utalentowanych uczniów z terenu Powiatu Janowskiego, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Wydarzenie to dofinansowane zostało przez Gminę Janów Lubelski, reprezentowaną przez Pana Burmistrza Janowa Lubelskiego – Krzysztofa Kołtysia w ramach projektu „Talent Roku – Janowska Gala Talentów”.

Oficjalnego otwarcia Gali Talentów dokonała Pani Dyrektor Wiesława Dyjach, która powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Janowskiego – Antoni Kulpa, Burmistrz Janowa Lubelskiego – Krzysztof Kołtyś, Sekretarz Gminy – Bożena Czajkowska oraz Dyrektor Oddziałów Gimnazjalnych w Janowie Lubelskim –Andrzej Tomczyk.

 

Tegoroczna Gala, oprócz prezentacji talentów była także okazją do przypomnienia osiągnięć naukowych, sportowych, artystycznych, muzycznych. Wicestarosta – Antoni Kulpa wręczył uzdolnionym uczniom Stypendia Starosty Janowskiego. Stypendia naukowe otrzymali: Julia Adamaszek, Beata Rudnicka, Krzysztof Łukasz i Mateusz Szabat, sportowe: Barbara Koczułap, artystyczne: Aleksandra Hulak.

Całe wydarzenie odbyło się w Janowskim Ośrodku Kultury. Jako pierwsze wystąpiły… PRZEDSZKOLAKI w osobach: Nadia Golec, Alicja Małek, Maksymilian Surowski, Zuzanna Kata, Zuzanna Flis. Za swoje występy dzieci zostały nagrodzone dyplomami i książeczkami. Następnie oglądaliśmy artystów ze szkół podstawowych i gimnazjum w osobach: Helena Tylus – piosenka, Julia Tylus – piosenka, Rafael Stanisław Grodecki – piosenka, Dominika Flis – gra na keyboardzie, Elżbieta Jakubiec – piosenka, Piotr Wołoszyn – akordeon, Anna Łupina – recytacja, Aleksandra Małek – piosenka, Emilia Wasil – piosenka w języku rosyjskim, Natalia Woźnica – piosenka, Natalia Abram – skrzypce. Byli również nasi wykonawcy: Katarzyna Bielak i Przemysław Nosal – taniec, Aleksandra Hulak – piosenka oraz grupa Swag Queens, którą prowadzi nasza absolwentka – Edyta Zimak. Dziewczyny wystąpiły na Gali Młodych Talentów już drugi raz!.

W roli konferansjerów zobaczyliśmy: Sylwię Jakubiec z klasy IIa oraz Kacpra Tutkę z klasy IIe. Koordynatorkami całego wydarzenia były: Bożena Czapla, Marzena Jakubiec oraz Izabela Skrzypa. Za scenografię odpowiedzialna była siostra Maksymiliana, oprawę graficzną pani Agnieszka Wołoszyn.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu całego przedsięwzięcia. Gminie Janów Lubelski za wsparcie finansowe na realizację projektu. Pani Bożenie Łacie za osłodzenie nam tych przyjemnych artystycznych chwil swoimi cukierniczymi dziełami. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Łukasza Drewniaka, dyrektora Janowskiego Ośrodka Kultury, który udostępnił nam salę widowiskową.

                                                           Tekst: Marzena Jakubiec, Bożena Czapla

Zdjęcia: Dorota Kozdra

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 21st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.