Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

SUKCES KAMILI KRÓL I MILENY BREŚ Z LO IM . BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM KAJET

Drukuj
Utworzono: środa, 20, czerwiec 2018

   W poniedziałek 18 czerwca 2018r. w Centrum Kultury w Lublinie odbył się koncert laureatów 40 jubileuszowej edycji Sceny Młodych – konkursowego przeglądu zjawiski zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego. Był to finał konkursów organizowanych w ramach najstarszego i największego w Lublinie przeglądu amatorskiej twórczości artystycznej, którego uczestnicy mogą rywalizować ze sobą w następujących kategoriach:

 -MŁODY TEATR – przegląd teatrów młodzieżowych i kabaretów, -WYŚPIEWAĆ POEZJĘ – przegląd poezji śpiewanej i piosenki autorskiej,  -KONKURS LITERACKI „KAJET” – próby poetyckie i prozatorskie.

Podczas jubileuszowego spotkania odbył się koncert Matyldy Damięckiej i Łukasza Witt - Michałowskiego a następnie wystąpili laureaci przeglądu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Odczytano również protokoły a jurorzy wręczyli nagrody i wyróżnienia   w poszczególnych kategoriach przeglądu.

Z racji jubileuszowej edycji doceniono także wkład tych instruktorów i opiekunów młodzieży, którzy od lat współpracują ze Sceną Młodych.

            Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza co roku,  z sukcesami, uczestniczy w różnych kategoriach przeglądu amatorskiej twórczości artystycznej. Tegoroczną edycję zdominowali adepci pióra. Z licznej grupy z naszej szkoływ gronie nagrodzonych znalazła się Kamila Król z klasy 2d - II miejsce w konkursie Kajet – kategoria proza (opiekun - Beata Góra) i  Milena Breś z klasy 2e, która została wyróżniona w tym samym konkursie w kategorii poezja (opiekun - Dorota Rachwalska-Kata).

Serdecznie gratulujemy Kamili i Milenie sukcesu i zachęcamy do dalszych  twórczych poszukiwań, zwłaszcza, że obie dziewczyny to nie tylko talenty literackie, ale również muzyczne i recytatorskie.

Beata Góra

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Tuesday the 13th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.