Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Dzień Papieski w LO

Drukuj
Utworzono: czwartek, 25, październik 2018

 19 października 2018 roku społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim przeżywała XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli przedstawienie pt. „Przed sklepem z aniołami”, przygotowane pod kierunkiem P. Elżbiety Tylus i s. Maksymilii Grzyśnik. W spektaklu zostały wykorzystane teksty św. Jana Pawła II związane z przemijaniem i sensem życia. Wśród zaproszonych gości byli Ks. Jacek Staszak - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej oraz Ks. Edmund Markiwicz - były proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Po przedstawieniu wraz z Panią Dyrektor Wiesławą Dyjach zabrali głos, przekazując młodemu pokoleniu ważne słowa. Dziękujemy Pracownikom Janowskiego Ośrodka Kultury za wszelką pomoc i życzliwość oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uczczenia tego pięknego i ważnego wydarzenia.

 Tekst: s. Maksymilia Grzyśnik

Zdjęcia: Hubert Drewniowski

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.