Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Warsztaty kamishibai dla wolontariuszy

Drukuj
Utworzono: piątek, 26, październik 2018

 W ramach realizacji projektu „Talent roku – Janowska Gala Młodych Talentów”, we wrześniu i październiku 2018 r. w bibliotece szkolnej LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim  odbyły się warsztaty kamishibai dla wolontariuszy. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się jak wykorzystując magiczną skrzynkę kamishibai, można zainicjować spektakle teatralne, stworzyć adaptację znanej bajki  napisać scenariusz, przedstawić opowieść
w teatrzyku kamishibai, a swojemu przedstawieniu nadać indywidualny charakter, dodając efekty dźwiękowe, muzyczne czy świetlne

Umiejętności zdobyte na warsztatach wolontariusze wykorzystali w pracy
 z dziećmi. Przygotowany przez nich spektakl kamishibai miały okazję obejrzeć dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” W rolę opowiadających wcielili się doskonale wolontariusze, którzy interpretowali bajki kamishibai  Wydawnictwa Tibum w wyjątkowy sposób. Dzięki warsztatom wolontariusze podnieśli swoje umiejętności językowe, prezentując bajki w języku angielskim.

 Kamishibai to nowatorska metoda nauczania zachęcająca do kreatywności, dzięki niej możemy stosować alternatywną formę czytania, która umożliwia pobudzanie wyobraźni dzieci. Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników
w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.
            Warsztaty bardzo wzbogaciły wiedzę i umiejętności wolontariuszy.

 

Izabela Wąsek

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 17th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.